خودرو های شستو شوی ونظافت

انواع وسایل نقلیه شستشو و نظافت شهری

امروزه وسایل نقلیه بسیاری برای شستشو و جاروب جداول و خیابان های شهرهای مختلف دنیا مورد استفاده قرار می گیرند که در واقع جایگزین نیروی انسانی شده اند که به شکل سنتی برای انجام این اعمال به استخدام نهادهای شهری در می آمده اند.
یک جاروی مکانیکی به جای جارو از چندین دیسک چرخنده مجهز به رشته های مخصوص استفاده می کند.

همچنین در بعضی موارد از جریان باد برای ایجاد نیروی چرخشی و ایجاد مکش جهت جمع آوری خرده ریزهای باقی مانده بر سطح خیابان به داخل مخازن استفاده می شود.
این نوع از ماشین آلات بسته به نیاز و سلیقه تولید کنندگان آن از انواع بسیار متنوعی برخوردار هستند. در این بخش به برخی از این موارد به عنوان شاخص ترین ها اشاره می شود.

تولیدات شرکت جکسن
این شرکت که در سال 1989 در ازمیر ترکیه تاسیس شده است، از سال 1997 اقدام به ساخت جاروهای مکانیکی خیابان ها نموده و هم اکنون دارای محصولات زیر است:

جاروهای مکانیکی
دستگاه های جارو کننده و شستشو دهنده خیابان
جارو های مکانیکی

جاروهایی که بر روی کامیون ها نصب می شوند شامل یک موتور، تانکر قیفی، سیستم هیدرولیک، فشار هوا، جارو نیز سیستم آبدهی و اسپری هستند. ظرفیت تانکرها متنوع است.
این وسیله دیزلی به یک موتور کمکی 4 سیلندر توربو مجهز است.فن مکشی آن با قدرت 20متر مکعب در ساعت کار می کند.


ظرفیت مخزن مخزن پسماند این دستگاه 5/3 متر مکعب و ظرفیت مخزن آب آن 850 لیتر است. قطر جاروی کناری 60 سانتی متر و جاروی میانی 40 سانتی متر می باشد. حداکثر عرضی که این دستگاه قادر به جاروی آن است 3 متر و سرعت دستگاه در حین کار 1تا 15 کیلومتر در ساعت متغیر است.

دستگاه های جارو کننده و شستشو دهنده خیابان

این نوع از دستگاه ها قابلیت سوار شدن بر کامیون ها و خودرو های یدک کش برخوردارند. این دستگاه ها از یک موتور، تانکر قیفی، خنک کننده مکش، سیستم هیدرولیک و فشارهوا، جارو و نیز سیستم آبدهی و اسپری تشکیل شده اند. در این مورد نیز ظرفیت تانکر ها متنوع است.
جاروی جلویی به راحتی قابل استفاده در امتداد پیاده روها هستند و نیز به سادگی می توان آنها را به محل های دفن پسماند منتقل کرد.طول این دستگاه 5/3، پهنای آن 5/1مترو ارتفاع آن 2 متر است; ظرفیت جارو کردن آن 20000متر مربع در ساعت است و حداقل و حداکثر ناحیه ای که می تواند جارو کند بین 7/1متر تا 2/2 متر متفاوت است. قطر جاروی جلو 65 میلی متر و جاروی عقب 78 سانتی متر می باشد. سرعت جارو کردن دستگاه از 5 تا 10 کیلومتر در ساعت متغیر است. ظرفیت مخزن آب دستگاه 400 لیتر و میزان آب پاشی آن 30 لیتر در دقیقه است.

شستشو دهنده ها  
این دستگاه که در جلوی کامیون ها نصب می شوددارای تنظیمات حرکت به جلو، عقب و پهلو بوده و به سیستم آبدهی با فشار نیز مجهز است. کنترل آن به صورت هیدرولیکی صورت می گرفته و به راحتی قابل جابجایی است.
طول این دستگاه 92 سانتی متر، پهنای آن 1متر و 29سانتی متر و ارتفاع آن 5/1متر است; ظرفیت مخزن آب آن 5 لیتر و سرعت آن در حین کار 10 کیلومتر در ساعت است.
این شرکت از پیشرویان تولید ماشین آلات نظافت کننده محیط های روباز در آمریکاست.

محصولات این شرکت قادر به نظافت خیابان ها و پیاده روها، پارک ها و اماکن تفریحی، ترمینال ها و باندهای فرودگاه، مسیرهای پیاده فروشگاه های بزرگ و پارکینگ ها هستند. به طور کلی می توان دو دسته بندی زیر را از این محصولات ارائه کرد:

شستشوی مکانیکی
جاروی مکانیکیشستشوی مکانیکی


 

این دستگاه قابلیت حرکت در باریک ترین خیابان های شهری و نیز پیاده روها را دارد و همچنین برای خیابان های عریض، فرودگاه ها و مسیرهای داخل دانشگاه ها هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
این ماشین از نوع شستشو دهنده فشرده است که سیستم آب پاش آن مخزنی با ظرفیت 66 گالن دارد. موتور این ماشین دیزل دیترویت،hp94،8/2لیتر است. حداکثر سرعت این وسیله 40 کیلومتر در ساعت است. کابین این وسیله به گونه ای طراحی شده است که برای استفاده کننده شرایطی مطلوب فراهم شود بطوریکه حتی امکان افزودن سیستم تنظیم کننده سرما و گرمای هوا بر روی مدل استاندارد وجود دارد. رنگ کابین، قاب پهلو و پشت آن سفید رنگ است (تانکر،قیف و شاسی برای سهولت در تمیز کردن طوسی رنگ اند).

قطر جاروها ها یک 85 سانتی متر است که به شکل هیدرولیک کار می کنند و بازوی جاروها قابل تنظیم است بطوریکه حداکثر عرض قابل جارو کردن برای آن ها را 3 متر افزایش می دهد.
سر لوله مکنده ای که مکانیزم بلند کردن ویژه ای دارد امکان جمع آوری اشیا بزرگتر را نیز برای ماشین فراهم می آورد. طول شلنگ آبرسان این وسیله 15 فوت است

همراه با این محصول راهنمای قطعات و تعمیر آن، راهنمای استفاده پروانه موتور چند پره با تیغه های تمیز کننده مقاوم ارائه می شود.


این شرکت انواع مختلفی از جاروهای مکانیکی را به شرح زیر ارائه می کند.
مدل  cn 100

این ماشین ایمن به شکل کارآمدی سطوح مختلفی اعم از پیاده روها، کوچه ها، مسیرهای دوچرخه و خیابان ها را جارو می کند. از مزایای این ماشین می توان ه از بین بردن آلودگی ها با جارو مکش بدون آسیب به فن مرتبط، ارتفاع کم(1متر و 980 سانتی متر)

و ابعاد فشرده مناسب برای فضاهای کوچک، کف تا سقف شیشه ای برای ایمنی بیشتر و نیز رویت کاملتر محیط، و همچنین سرعت نسبتا بالا (25 کیلومتر در ساعت) نام برد.

موتور این وسیله توربور با سه سیلندر  و خنک کننده آب دیزلی است. سیستم جاروی آن با کنترل دوتایی با 5/63  سانتی متر قطر جارو است. ظرفیت مخزن جمع آوری پسماندهای خرده ریز این دستگاه 85/0متر مکعب می باشد و قیف مخصوص آن از فولاد است.

عرضی که این دستگاه می تواند جارو کند 1مترو 118سانتیمتر تا 1متر و 524 سانتیمتر (به صورت مستقل در راست و چپ) قابل تغییر است. ظرفیت تانکر آب پلی اتیلنی دستگاه 40 گالن است. همانطور که اشاره شد کابین این ماشین تمام شیشه است و سقف و پنجره های دو طرف ان امکان باز شدن دارند.

ابعاد این وسیله به این شرح است :
عرض: یک متر، طول6/3 متر، ارتفاع 9/1متر
این ماشین به اندازه ای سبک است که با حرکت بر روی پوشش پیاده روها آسیبی به آن ها نمی رساند

 
 ps300
مدل جاروی پیاده روها و پیاده راه هااین ماشین که جارو کننده، مکنده و تمیز کننده سطوح است، دارای سیستم فیلتر 2تا8 میکرونی است . گارانتی آن تمام عمر است. از جمله مواردی که توسط این دستگاه می توان جارو نمود شن و ماسه، پسماند های غذایی هستند. همچنین برخی مدل ها مجهز به سیستم جمع آوری کننده مدفوع حیوانات هستند.

موتور این وسیله e-kubota z482 دو سیلندر و خنک کننده دیزلی مایع 479 سی سی است. سیستم جاروی مکشی آن قادر است پسماند ها را با قدرت زیادی جمع و فشرده کند ضمن آنکه پسماندها نمی توانند از فن آن عبور کنند. ظرفیت جمع آوری پسماندها به این ترتیب تا 227 لیتر است. عرضی که این دستگاه می تواند جارو کند 20/1متر است. سیستم فیلتر این دستگاه دو مرحله ای است و سیستم قادر است تا 8 میکرون گرد و غبار را فیلتر کند. جاروهای دستگاه هر یک 475 میلی متر قطر دارند.

مدل 101قابل استفاده برای سطوح مختلف 

این ماشین نیز بری تمیز نمودن کارامد پیاده روهای شهری، پارک ها و خیابان ها طراحی و تولید شده است. این ماشین قادر است پسماندهای بزرگ و سنگین همانند بطری ها، خرده شیشه، ته مانده سیگار را از سطوح آسفالته یا چمن بر دارد. سرعت آن حدود 25 کیلومتر در ساعت است.

موتور این وسیله در دو مدل دیزلی و بنزینی است. سیستم جاروی مکشی این ماشین نیز قادر است پسماندها را با قدرت زیادی جمع و فشرده کند ضمن آنکه پسماندها نمی توانند از فن آن عبور کنند. ظرفیت جمع آوری پسماندها به این ترتیب تا 454 لیتر است.

مدل61 جمع آورنده قابل حمل پسمانداین دستگاه با انواع کامیون و وسایل نقلیه این چنینی قابل استفاده است. و با قدرت مکشی بالا قادر است پسماندها را از روی حصارها، محوطه پارک ها و پارکینگ ها جمع آوری کند. شلنگ مکشی آن به طول 12 متر است و گارانتی تمام عمر دارد.

موتور این وسیلهkubota ،ph13،9 است. سیستم جاروی مکشی این وسیله همانند دو مورد پیش گفته و ظرفیت جمع آوری پسماند این دستگاه تا 454 لیتر است.

مدل cs500 چند کاره
این ماشین کارهایی بیش از جارو کردن انجام می دهد. از جمله سیستم باز چرخان آب آن از انتشار گرد و غبار جلوگیری می کند. سرعت آن 25 کیلومتر در ساعت است و حتی با سرعت پایین موتور نیز می تواند قدرت مکشی بالایی داشته باشد.

مدل lx300/lt500 مکنده با ظرفیت بالا برای جمع آوری پسماند

این مدل که پیشرفته مدل 61 هستند به نیاز برای جمع آوری حجم بالایی از پسماندها که در نواحی با دسترسی نامناسب هستند پاسخ می دهند.
موتورKubot  28hp و موتور 31 hp Kubot توربوست. سیستم جاروی مکشی این دو وسیله قادر است پسماندها را با قدرت زیادی جمع و فشرده کند ضمن آنکه پسماندها نمی توانند از فن آن عبور کنند. ظرفیت جمع آوری پسماند در مورد اول تا 2 متر مکعب و در مورد دوم تا 4 متر مکعب است.
شلنگ دستگاه به صورت مکانیکی از داخل کابین قابل هدایت است. همچنین به منظور کنترل گرد و غبار تولیدی در lx300 تانکر آب 114 لیتری نیز تعبیه شده است و وسیله قابلیت آب پاشیدن را نیز دارد.
با شلنگ 12 متری این ماشین امکان جمع آوری پسماندها از نواحی با دسترسی نامناسب ممکن می گردد.

شرکت زوملیون
این شرکت چینی تولید کننده محصولاتی در زمینه هایی مشابه موارد فوق است که همگی دارای گواهینامه ایزو 9001 نیز هستند.

جاروهای مکانیکی
مدل shz18a


این مدل به صورت کاملا هیدرواستاتیک عمل می کند و برای تمیز کردن پیاده راه ها، میادین ورزشگاه ها و نظایر این ها که ماشین های بزرگ تر قادر به فعالیت در آنها نیستند، مورد استفاده قرار می گیرد.
ابعاد آن عبارتند از2/3 متر طول 2/1 متر عرض 2 متر ارتفاع، حداکثر عرض قابل جارو 8/1 متر و سرعت عملکرد آن 12 کیلومتر در ساعت است و ظرفیت تانکر آب آن 200 لیتر می باشد.

مدل tsl5061zlj


این مدل نسل جدیدی از جاروهای مکشی مخصوص جاده ها، بزرگراه ها، سایت های ساختمانی، پل ها، میادین و اسکله هاست.
ابعاد آن عبارتند از 7 متر طول 4/2 متر عرض 9/2 متر ارتفاع. موتور این وسیله دیزلی است. حداکثر عرض قابل جارو 5/3 متر و سرعت عملکرد آن
5 تا 20 کیلومتر در ساعت متغیر است. حداکثر ظرفیت این ماشین برای جارو کردن 70000 کیلومتر در ساعت است و ظرفیت تانکر آب آن 2000 لیتر می باشد.

مدل tsl5151zlj
این وسیله عمدتا برای جاروی جاده های شهری، بزرگراه های سریع السیر، جاده های حلقوی، پل ها، میادین، فرودگاه ها و اسکله ها به کار گرفته می شود.
ابعاد این مدل عبارتند از 9/6 متر طول 4/2 متر عرض 3 متر ارتفاع، حداکثر عرض قابل جارو 5/3 متر و سرعت عملکرد آن از 5 تا 20 کیلومتر در ساعت متغیر است. حداکثر ظرفیت این ماشین برای جارو کردن 52500 کیلومتر در ساعت است و ظرفیت تانکر آب آن 1000 لیتر می باشد.
این مدل قادر است در هوای سرد و یا فصول بارانی نیز عملکرد مناسب داشته باشد.


مدل tsl5050zlj

این مدل برای جارو نمودن جاده ها، بزرگراه ها، سایت های ساختمانی، پل ها میادین و اسکله هایی است که سطح آسفالت یا سیمانی دارند.
ابعاد این مدل عبارتند از 6/5 متر طول 9/1 متر عرض 2 متر ارتفاع. حداکثر عرض قابل جارو 3 متر و سرعت عملکرد آن از 3 تا 20 کیلومتر در ساعت متغیر است. حداکثر ظرفیت این ماشین برای جارو کردن 60000 کیلومتر در ساعت است و ظرفیت تانکر آب آن 1000 لیتر می باشد.

شستشو دهنده ها


مدل tsl5152zlj


ابعاد این مدل که برای شستشوی خیابان ها، پل ها، تونل ها و نظایر این ها بکار می روند عبارتند از:8 متر طول 4/2 متر عرض 9/2 متر ارتفاع. کابین آن دارای دستگاه تنظیم کننده هوای کابین است. سرعت عملکرد آن 20 کیلومتر در ساعت و سیستم شستشوی آن به دو صورت با فشار قوی و فشار ضعیف آب است. ظرفیت تانکر آب آن 9200 لیتر می باشد.

مدل tsl5190zlj مخصوص شستشوی تونل


این مدل عمدتا برای شستشوی سطح داخلی تونل های بزرگراه ها، شستشوی بیلبوردها و تابلوهای راهنما مورد استفاده قرار می گیرد.
ابعاد آن عبارتند از 6/1 متر طول 2/4متر عرض 9/3 متر ارتفاع. حداکثر سرعت سفر آن 3/75 کیلومتر در ساعت و حداقل سرعت شستشو آن 565/0 کیلومتر در ساعت است. عرض قابل شستشو توسط این دستگاه 4/3 متر و ارتفاع قابل شستشو 364/0 متر است. سرعت چرخش جاروی این دستگاه rmp600 و جریان آب 120 لیتر در دقیقه است. ظرفیت تانکر آب وسیله نقلیه 7200 لیتر است. این دستگاه قابل استفاده برای آبیاری درختان و نیز یاری رسانی به عملیات آتش نشانی نیز هست.

مدل gox 5164 zlj

این دستگاه که برای شستشوی خیابان ها و میادین شهری به کار می رود دارای مشخصات زیر است:
ابعاد آن عبارتند از 10 متر طول 2 متر عرض 3 متر ارتفاع. ظرفیت تانکر آب این وسیله 6200 لیتر و سیستم مورد استفاده آن به دو صورت پر فشار و کم فشار است که در این بین از جارو نیز استفاده می نماید.
این دستگاه برای آبیاری درختان نیز مناسب است.

مدل gox 5201 zlj

این مدل نسل جدیدی از ماشین های شستشوس جاده ای پر فشار است که معمولا برای شستشوی جاده ها، میادین، بزرگراه ها، پل ها و تونل های شهری و نیز انبارهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. ابعاد این مدل عبارتند از 11 متر طول 4/2 متر عرض 3 متر ارتفاع. عرض عملکرد آبپاش جلویی 5/2 تا 5/3 متر است و زاویه آن 30 درجه به چپ و راست تغییر می کند. حداکثر سرعت سفر این ماشین 90 کیلومتر در ساعت است. جریان آب آن حدود 400 تا 800 لیتر در دقیقه و ظرفیت تانکر آب آن 15000 لیتر می باشد.
از گزینه های دیگر این وسیله نقلیه می  توان به امکان آبیاری کمربند سبز، تراشیدن برف، سکوی هیدرولیک بالا بر و شستشوی گاردریل بزرگراه ها نام برد.

 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری