برپایی نمایشگاه تابلوهایی با در بطری در نیشابور
سه شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۶
0 نظر
533 بازدید

معاون مجتمع‌های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور از برگزاری نمایشگاه «درهای رحمت» به همت پویش مردمی «آرتوان» در نگارخانه کمال‌الملک این اداره خبر داد. 
به گزارش پسماند ایران ، حمیدرضا آتشی  اظهار کرد: پویش مردمی و محیط‌زیستی جمع‌آوری در بطری پلاستیکی «آرتوان» نمایشگاهی برای کمک به نیازمندان نیشابور برگزار می‌کند که عواید فروش تابلوهای هنری به نفع نیازمندان است و علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر دیدن از نمایشگاه و خرید آثار هنری، عضو این پویش شوند.
وی افزود: آرتوان در لغت به معنای «یاری رساننده درستکاران» است و فعالیت اصلی این پویش در نیشابور، جمع‌آوری و تفکیک در بطری‌های پلاستیکی، تهیه طرح‌های هنری از آن‌ها و کمک به مادران و کودکان نیازمند است که این پویش با همیاری مؤسسه خیریه ارغوان همکاری دارد.
معاون مجتمع‌های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با بیان اینکه نمایشگاه «درهای رحمت» به سرپرستی سامان صفادل برپا شده است، گفت: این نمایشگاه با خط کوفی بنایی شامل 17 تابلو، با اسامی جلاله و ائمه (ع) از جمله یا فاطمه الزهرا (س)، علی (ع) ولی‌الله، یا امام موسی الکاظم (ع)، محمد (ص)، یا امام محمدباقر (ع)، یا امام زین‌العابدین (ع)، یا امام مجتبی (ع)، الله، بسمه‌تعالی، یا مهدی ادرکنی، یا حسن عسکری (ع)، یا جوادالائمه (ع)، یا علی النقی (ع)، یا علی ابن موسی‌الرضا (ع) است.
آتشی یادآور شد: هدف این پویش که زیرمجموعه سازمان مردم‌نهاد رفتگران طبیعت خراسان رضوی است ارتقای فرهنگ بازیافت در سطح جامعه به شکل مؤثر و کارآمد، کمک به نیازمندان و ارتقای فرهنگ توجه به معضلات زیست‌محیطی است. وی تصریح کرد: این نمایشگاه از 10 تا 13 خرداد 95 هر روز از ساعت 8 تا 12 ظهر و 16 تا 20 بعدازظهر در محل نگارخانه کمال‌الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور ویژه عموم علاقه‌مندان دایر است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر